Program

November 6. – Országgyűlési Könyvtár

PROGRAM:

08:30 – 09:55   Érkezés, regisztráció az Országház épületében

10:00 – 11:10   Ünnepélyes megnyitó, köszöntők, díjátadás, könyvajándék átadása

Európai kultúra – nemzeti örökség

11:10 – 11:30   Dr. Redl Károly: 150 éves az Országgyűlési Könyvtár

11.30 – 12:00   Dr. Monok István: Európai kultúra nemzeti örökség

12:00 – 12:15   Prof. Dr. Andrea Seidler: A bécsi könyvtárak helye a magyar írott örökség őrzésében és modern szolgáltatásában

12:15 – 12:30   Dr. Tüske László: Mundus Hungaricus – Kulturális örökség és tudásátadás a modern magyar könyvtári világban

12.30 – 14:00   Ebédszünet

Az örökség ápolása

14:00 – 14:20   Barátné Dr. Hajdu Ágnes: A Magyar Könyvtárosok Egyesülete (MKE) szerepe, lehetősége a kulturális örökség ápolásában

14:20 – 14:40   Dr. habil. K. Lengyel Zsolt: A regensburgi Magyar Intézet örökségápoló tevékenysége

14:40 – 15:00   Szegedi Éva: A kolozsvári Központi Egyetemi Könyvtár örökségápoló tevékenysége

15:00 – 15:20   Varga Éva: A kulturális örökség megőrzése, ápolása a kárpátaljai könyvtárakban

15:20 – 15:40   Roncz Melinda: “Emlékek nélkül nemzetnek híre csak árnyék” – Kulturális örökségünk digitalizálása Szlovákiában

15:40 – 16:00   Ramháb Mária: Az Informatikai és Könyvtári Szövetség (IKSZ) szerepe, lehetősége a kulturális örökség ápolásában

16:00 – 16:30   Frissítő

16:30 – 18.00   Az Országház, az Országgyűlési Könyvtár és az Országgyűlési Múzeum párhuzamosan történő vezetett bemutatása.

 

November 7. – Országos Széchényi Könyvtár

PROGRAM:

08:15 – 09:00   Érkezés, regisztráció az Országos Széchényi Könyvtárban

09:00 – 09:05   Levezető elnöki köszöntő

Nemzetközi és hazai digitális megoldások és fejlesztések

09:05 – 09:25   Dr. Darányi Sándor: A könyvtári informatika és a világháló trendjei

09:25 – 09:45   Bodnár Róbert: Transsilvanica Digitalis

09:45 – 10.05   Markója Szilárd – Dr. Kenyeres István: Hungaricana

10:05 – 10:30   Káldos János: OKP projekt (Országos Könyvtári Platform)

10:30 – 11:00   Frissítő

Könyvtári szolgáltatások

11:00 – 11:15   Dr. Halász Albert: A lendvai könyvtár szolgáltatásai

11:15 – 11:30   Kelemen László: A Magyar Média- és Információs Központ szolgáltatásai

11:30 – 11:45   Hicsik Dóra: Gondolatok a könyvtárban: A szabadkai Városi Könyvtár szolgáltatásai

11:45 – 12:00   Rabbi Zsolti: A Pélmonostori Városi Könyvtár szolgáltatásai

12:00 – 12:20   Dr. Fodor Péter: Nagyvárosi könyvtárellátási modell

12:20 – 12:40   Ásványi Ilona: Egyházi könyvtári szolgáltatási modell

12:40 – 13:00   Molnár Sándor: A Contenta repozitóriumok új, analitikus része

13:00 – 13:05   A Világtalálkozó zárása

13:05 – 14:30   Ebédszünet

14:30 – 15:30   Az Országos Széchényi Könyvtár digitális labor, az Országos Széchényi Könyvtárban látható Corvina kiállítás párhuzamosan történő vezetett bemutatása.